The Excellent Doctor Blackwell: Życie pierwszego lekarza płci żeńskiej ad

Kiedy wróciła do Nowego Jorku, zmagała się potężnie, by przyciągnąć pacjentów, mimo że ukończyła klasę i otrzymała bezwarunkowe wsparcie wybitnych nowojorczyków, takich jak Horace Greeley. Nie widząc alternatywy, postanowiła stworzyć w pełni wyposażony szpital dla kobiet i dzieci, w którym pracowałyby kobiety. W ten sposób mogłaby zapewnić kobietom wysokiej jakości kształcenie medyczne i szkolenie kliniczne. Z pomocą siostry Blackwella, Emily i Marii Zakrzewskiej (oboje zostali lekarzami), a także społeczności Quakerów, zebrano wystarczającą ilość pieniędzy, aby kupić dom przy Bleecker Street w 1857 roku, aw niecałe 2 miesiące przekształcono go w mały szpital. Nowojorski Infirmary for Indigent Women and Children otworzył swoje drzwi 12 maja 1857 roku. Szpital Blackwella przetrwał do dziś jako New York Downtown Hospital na Dolnym Manhattanie. Boyd wspomina, jak Elizabeth nadal szokowała społeczeństwo, nawet po spełnieniu marzeń o zostaniu lekarzem i założeniu własnego szpitala. Po powrocie do Anglii, gdzie spędził ostatnie cztery dekady swojego życia, Blackwell napisał i wykładał o chorobach wenerycznych, masturbacji i prostytucji oraz opublikował przewodnik dla rodziców na temat edukacji seksualnej. Zainspirowała także Elizabeth Garrett Anderson, by zostać pierwszą kobietą w Anglii.
Elizabeth Blackwell była niezwykłą kobietą, której idee i zmagania zmieniły status kobiet, a także praktyki medycyny. Głęboki wpływ, jaki wywarła, jest upamiętniany przez ogromną liczbę kobiet praktykujących dzisiaj lekarzy. Można mieć tylko nadzieję, że ta doskonała biografia doskonałego lekarza pomoże zebrać Blackwellowi sławę, na którą zawsze zasłużyła.
Steven G. Friedman, MD
Nowy Jork śródmieście szpital, Nowy Jork, NY 10038
steven. [email protected] org
[więcej w: choroba niedokrwienna serca leczenie, badania do celów sanitarno-epidemiologicznych, rezonans magnetyczny z kontrastem cena ]