Polityka, rodzice i profilaktyka – upoważnienie do szczepień przeciwko HPV w Stanach Zjednoczonych

Zapobieganie rakowi padło ofiarą wojen kulturowych. W Stanach Zjednoczonych legislatury stanowe starają się zareagować na dostępność szczepionki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) firmy Merck, Gardasil, oraz na prawdopodobne wprowadzenie szczepionki przeciwko niedokrwistemu wirusowi HPV firmy GlaxoSmithKline, Cervarix, które okazały się skuteczne w zapobieganie infekcjom szczepami HPV, które powodują około 70% przypadków raka szyjki macicy. W Centrach Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Komitet Doradczy ds. Szczepień (ACIP) głosował jednogłośnie, zalecając, aby dziewczynki w wieku 11 i 12 lat otrzymały szczepionkę, a CDC dodała szczepionkę Gardasil do swojego Programu Szczepionki dla Dzieci , który zapewnia bezpłatne szczepienia dzieciom zubożonym lub niedowartościowanym. Jednak pomimo tego federalnego imprimatur, dostęp do tych szczepionek stał się już bardziej polityczny niż kwestia zdrowia publicznego. Choć ważniejsze jest skupienie się na wysokich kosztach szczepionek – kosztach, które stanowią prawdziwą przeszkodę dla pacjentów, lekarzy i ubezpieczycieli – koncern skupił się zamiast tego na domniemanej ingerencji w życie rodzinne i obyczaje seksualne. Ta troska doprowadziła do różnych wysiłków politycznych, aby zapobiec stworzeniu mandatu programu szczepień. Na przykład na Florydzie i w Gruzji wysiłki zmierzające do zwiększenia przyjęcia szczepionki utknęły w martwym punkcie podczas manewrów legislacyjnych. Demokratyczny gubernator Nowego Meksyku ogłosił, że zawetuje projekt ustawy, który nakazuje szczepienia. Republikański gubernator Teksasu znalazł się pod ostrzałem (i pod legalnym atakiem ze strony swojego adwokackiego generała), gdy wydał taki sam nakaz wykonawczy, nakazując wszystkim dziewczętom wchodzącym do szóstej klasy otrzymać szczepionkę; polityka została zaatakowana jako ingerencja w rodzicielską dyskrecję i zaproszenie do nastoletniej rozwiązłości. Ale wszystkie te środki obejmowały prawo rodzicielskie do rezygnacji, czy to ze względów religijnych czy świeckich. Opozycja wydawała się raczej uznawać realia nastoletniej seksualności, niż prywatność i autonomię rodziny nuklearnej.
Przez ponad sto lat ustalono prawo, że państwa mogą wymagać, aby ludzie zostali zaszczepieni, a decyzje sądu federalnego i stanowego konsekwentnie podtrzymywały mandaty na szczepienia dzieci, nawet w zakresie odmowy nieupoważnionym dzieciom dostępu do szkół publicznych. Wymagania państwowe różnią się w zależności od zakresu chorób zakaźnych, ale często opierają się na zaleceniach ACIP. Wymagania dotyczące szczepień w szkołach stanowią kluczowy bodziec dla powszechnego szczepienia dzieci i młodzieży1 i są egzekwowane nawet wtedy, gdy przypuszczalnie są sprzeczne z przekonaniami osobistymi lub religijnymi2. W praktyce jednak wymagania te zazwyczaj obejmują wyjątki, które obejmują indywidualne medyczne, religijne i filozoficzne obiekcje.
Ustawy państwowe i proponowane przepisy upoważniające do szczepień przeciwko wirusowi HPV. Wszystkie przepisy dotyczące szczepień przeciwko HPV obejmują pewną formę wykluczenia ze strony rodziców. Mandat w Teksasie jest wynikiem zarządzenia gubernatora, a jego legalność jest kwestionowana przez prokuratora generalnego Teksasu. W Teksasie rozważane są również przepisy, które zabraniają mandatu
[hasła pokrewne: stomatolog warszawa centrum, olx darłowo, klinika dermatologiczna koszykowa ]