Pielęgnowanie Wczorajszego dziecka: portret kolekcji pediatrycznej Drakea

Pod koniec lat dwudziestych młody kanadyjski student, pracujący dla absolwentów w Londynie, zainteresował się zebraniem butelek do karmienia i innych przedmiotów związanych z odżywianiem niemowląt. Po tym, jak Theodore Drake uzyskał tytuł licencjata medycyny w 1914 roku, odbył praktykę w Toronto General Hospital, spędził cztery lata uprawiając medycynę w Saskatchewan, a następnie wstąpił do szpitala dla chorych dzieci w Toronto, gdzie w 1928 roku został powołany do personelu klinicznego i badawczego . Jego współpraca z dr. Tisdall i Brown doprowadzili do produkcji Pablum w 1934 roku. Odkrycie przez całe życie optymalizacji żywienia niemowląt i dzieci było połączone z jego dążeniem do powiązanych obiektów sztuki. W 1949 r. Dr Drake został mianowany dyrektorem laboratoriów badawczych w szpitalu dla chorych dzieci, stanowiąc to stanowisko do czasu przejścia na emeryturę. Jego zbiór przedmiotów do karmienia niemowląt, w większości od XVIII wieku do chwili obecnej, mieści się obecnie w Akademii Medycznej w Toronto i został pięknie sfotografowany do tej książki. Kolorowe fotografie są wyraźnie opisane w odpowiednich legendach, a także obszerny i naukowy tekst, który przedstawia historię żywienia niemowląt, wyprowadzoną z obu dzieł sztuki (w tym monet i znaczków) i słowa pisanego. Autorzy, Mary Spaulding i Penny Welch z Muzeum Historii Medycyny w Akademii Medycznej w Toronto, potwierdzają we wstępie,
Autorzy dobrowolnie konsultowali się ze specjalistami z różnych dziedzin, aby zapewnić, na ile to możliwe, dokładność podanych informacji. Jednak sami są zainteresowani amatorami i nie udają eksperta w żadnej konkretnej dziedzinie. Dlatego z przyjemnością otrzymają poprawki i sugestie od bardziej doświadczonych. Byłoby to bardzo korzystne dla muzeum.
Taka skromność jest niezwykła, szczególnie ze strony tych, którzy w sposób oczywisty przeczytali tak obszernie oryginalne pisma z XVIII i XIX wieku. Trzeba tylko przyznać, że nie domagam się stypendium w sprawach XVIII i XIX wieku. Jednak wiem, kiedy lubię pisać na temat interesujący mnie temat.
Jest to najbardziej niezwykła kolekcja i pięknie wyprodukowana książka, która służy jako katalog, ale co więcej, jako fascynująca historia karmienia niemowląt. Jestem pewien, że twój ulubiony pediatra będzie zachwycony, że ma tę książkę.
Mary Ellen Avery, MD
Harvard Medical School, Boston, MA 02115

[podobne: klinika dermatologiczna koszykowa, badania do celów sanitarno-epidemiologicznych, taninal ]